Vytvorte si dokonalý perníkový domček! Síce z neho deti nebudú môcť papať, pretože bude celý z papiera, ale zato si ho vyfarbia a ozdobia úplne podľa seba a navyše im aj dlhšie vydrží.

Aby ste tvorením domčeka potešili väčšie aj menšie deti, pripravili sme pre vás hneď dve verzie vianočnej šablóny perníkového domčeka.

Ten pre menšie deti je jednoduchší, má menej detailov, aby sa malým ručičkám dobre vyfarboval.


Stiahnuť perníkový domček pre menšie deti

pre mensie deti

Šablóna pre väčšie deti má naopak viac zdobenia a detailov, aby sa vaši umelci poriadne tvorivo vybláznili


Stiahnuť perníkový domček pre väčšie deti


Šablónu perníkového domčeka si stiahnite, vytlačte, vyfarbite, vystrihnite a následne zlepte do rozkošného vianočného domčeka.

Predlohu odporúčame vytlačiť na trošku tvrdší papier, aby sa dobre skladala a dlhšie vydržala. Deti si môžu chalúpku vymaľovať jemnými voskovkami, zmývateľnými fixkami alebo vybodkovať farbami v tube. Pokojne ju ale môžu vylepšiť ďalšími ozdobami v podobe rôznych nálepiek či trblietok. Všetko potrebné nájdete v našej kategórii Kreatívne potreby.


 Páčia sa vám predlohy a omaľovánky na stiahnutie z našej dielne? Stiahnite deťom napríklad aj aktivity do adventného kalendára. Spoločne sa zabavíte pri ich plnení a deti si každý deň vyfarbia roztomilý obrázok.


Prajeme vám pohodové vianočné tvorenie s deťmi.