Menu
Your Cart

Ako naozaj funguje svet

Vedcov sprievodca našou minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou.
Ako naozaj funguje svet
17.95€
Bez dane: 16.32€
  • Skladom: Skladom
  • Váha: 0.57kg
  • Rozmery: 15.00cm x 0.00cm x 23.00cm
  • ISBN: 978-80-8242-109-8

Nikdy sme nemali na dosah ruky toľko informácií, a napriek tomu väčšina z nás nevie, ako svet skutočne funguje.

Táto kniha vysvetľuje sedem najzákladnejších skutočností, ktorými sa riadi naše prežitie a prosperita. Ponúka vecný a kritický pohľad na témy ako je výroba energie a potravín, cez náš materiálny svet a jeho globalizáciu až po riziká, naše životné prostredie a jeho budúcnosť.

Vedcov sprievodca našou minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou.

V tejto ambicióznej a podnetnej knihe napríklad vidíme, že globalizácia nie je nevyhnutná - nebezpečenstvo toho, že 70 percent svetových gumených rukavíc sa vyrába len v jednej továrni, sa stalo očividným v roku 2020 – a že naša spoločnosť neustále zvyšuje svoju závislosť od fosílnych palív, takže ich úplné a rýchle odstránenie je nepravdepodobné. Napríklad každá paradajka vypestovaná v skleníku a kúpená v supermarkete si na svoju výrobu vyžaduje ekvivalent piatich polievkových lyžíc nafty a stále nám chýbajú komerčne životaschopné spôsoby výroby ocele, čpavku, cementu alebo plastov v celosvetovo potrebnom rozsahu bez fosílnych palív.
Václav Smil nie je pesimista ani optimista, je to vedec; je to popredný svetový odborník na energetiku a úžasný polyhistor. Na základe najnovších vedeckých poznatkov vrátane vlastného výskumu nakoniec odpovedá na najhlbšiu otázku nášho veku: sme nezvratne odsúdení na zánik, alebo nás čaká svetlejšia utópia?
Informácie o produkte
Autor Václav Smil
ISBN/EAN 9788082421098
Jazyk Slovenský
Počet strán 336
Rok Vydania 2022
Vydavateľstvo/ Výrobca Premedia

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Zlé Dobré
Captcha