Menu
Your Cart

Ako Island zmenil svet

Ako Island zmenil svet
-30 %
Ako Island zmenil svet
Táto ponuka končí o:
Day
Hour
Min
Sec
9.73€
13.90€
Bez dane: 8.85€
  • Skladom: Skladom
  • Váha: 0.36kg
  • Rozmery: 13.50cm x 2.50cm x 20.70cm
  • ISBN: 978-80-220-2387-0

Pútavé rozprávanie o tom, ako maličký ostrov uprostred Atlantiku po stáročia ovplyvňoval svet. 

Dejiny Islandu sa začali pred 1 200 rokmi, keď istý frustrovaný vikinský kapitán a jeho neschopný navigátor narazili na súš uprostred severného Atlantiku. Odrazu ostrov nebol už len hniezdiskom rybárov dlhochvostých. Vyrástol na ňom národ, ktorého diplomati a hudobníci, námorníci a vojaci, sopky a rastliny nenápadne a nezvratne menili svet.

Kniha vezme čitateľov na kuriózne putovanie históriou, aby im ukázala úlohu Islandu v pestrej škále udalostí, ktoré hýbali dejinami.

Od Francúzskej revolúcie cez vznik štátu Izrael až po pristátie na Mesiaci. Malý národ malého ostrova sa znovu a znovu ocital v úzkom vzťahu s dejinnými zvratmi, ktoré formovali svet do podoby, v akej ho poznáme dnes. Dozviete sa, ako to všetko prebiehalo, a navyše sa pri tom výborne zabavíte!

"Ako Island zmenil svet nie je len objavne napísaná a poučná kniha. Je aj zábavná a podáva živý, plastický obraz miesta, ktoré ma fascinuje väčšinu života. Rozhodne stojí za prečítanie!"
Jane Smiley

"Vždy som si myslel, že dejiny Islandu sú ako októbrové ráno: temné, šedivé a pre väčšinu ľudí nevábne. Táto kniha dôrazne vyvracia moju domnienku, a veru bolo načase. Naša minulosť, rovnako ako prítomnosť, vie byť aj zábavná. "
Jón Gnarr, bývalý starosta Reykjavíku a spisovateľ

"Egill Bjarnason týmto skvelým dielom pripomína, že keď ide o krajiny, nezáleží vždy len na veľkosti. Čítať jeho text je pôžitok, štýlom pripomína Billa Brysona alebo Louisa Therouxa. Postaral sa o to, aby ste o Islande už nikdy nepremýšľali prvoplánovo."
A. J. Jacobs, spisovateľ a novinár

"Islanďan Egill Bjarnason nás pozýva na svižnú a divokú jazdu naprieč vyše tisícročnou históriou – od objavenia Ameriky k Tolkienovej múze, od Francúzskej revolúcie po let NASA na Mesiac, od zrodu Izraela po prvú prezidentku na svete -, aby nám ukázal inšpiratívne dedičstvo svojho rodného ostrova. "
Nancy Marie Brown, spisovateľka

"Tento príťažlivý úvod do jedinečnej a fascinujúcej kultúry nešetrí zábavnými anekdotami ani užitočnými vsuvkami z islandského jazyka. "
Publishers Weekly

"Egill Bjarnason umiestňuje Island do centra všetkého. Jeho rozprávanie je nielen zábavné, ale aj poučné a odhaľuje nečakané súvislosti."
Andri Snaer Magnason, spisovateľ
Druh
Druh knižiek História
Informácie o produkte
Autor Egill Bjarnason
ISBN/EAN 9788022023870
Jazyk Slovenský
Počet strán 296
Rok Vydania 2022
Vydavateľstvo/ Výrobca Slovenský Spisovateľ

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Zlé Dobré
Captcha